Głównym zadaniem ZAKŁADU AKTYWNOŚCI ZAWODOWEJ NR 1 w KROŚNIE jest aktywizacja przez pracę, dzięki czemu osoby niepełnosprawne osiągają większą samodzielność i nabywają kompetencji społecznych. Pracownicy, którzy osiągną odpowiedni poziom umiejętności zawodowych, dzięki wsparciu ZAZ będą mieli szansę na uzyskanie zatrudnienia na otwartym rynku pracy zgodnie z ich preferencjami i predyspozycjami. Doświadczenie, wiedzę oraz umiejętności praktyczne pracownicy zyskują dzięki w pracy w dziale konfekcjonowania, w dziale pralniczym, w dziale porządkowo-gospodarczym, przy produkcji rękodzieła oraz w cukierni. Nas pracownicy jednocześnie są objęci kompleksową rehabilitacją społeczną, zawodową i ruchową. Zajęcia mają na celu usprawnianie i pokonywanie barier w różnych sferach życia, które wzajemnie się uzupełniają. W ujęciu całościowym wzrasta ogólna jakość funkcjonowania. Zadaniem ZAZ jest przede wszystkim aktywizacja przez pracę, dzięki czemu osoby niepełnosprawne osiągają większą samodzielność i nabywają kompetencji społecznych. Pracownicy, którzy osiągną odpowiedni poziom umiejętności zawodowych, dzięki wsparciu ZAZ będą mieli szansę na uzyskanie zatrudnienia na otwartym rynku pracy zgodnie z ich preferencjami i predyspozycjami.

 

ZACHĘCAMY DO ZAPOZNANIA SIĘ Z NASZĄ OFERTĄ

Cukiernia

Osoby z niepełnosprawnością w niej zatrudnione pod okiem instruktora nauki zawodu wykonują ciasta i ciasteczka, babeczki, torty okolicznościowe oraz inne pyszne słodkości.

W cukierni można nabyć także rękodzieło produkowane przez osoby zatrudnione w ZAZ nr 1, a także opłatki na torty oraz figurki cukrowe.

 

CUKIERNIA "NA POLANCE"

38-400 Krosno, ul. Popiełuszki 81/3

Kontakt telefoniczny
508 151 458

 

Dowiedz się więcej


 

Konfekcjonowanie

Produkowane przez nas podpałki ekologiczne K-Lumet są od podstaw wykonywane przez pracowników niepełnosprawnych pod kontrolą instruktora. Zajmujemy się także konfekcjonowaniem obejm do haków rynnowych oraz wykonujemy usługę nawijania żyłki do podkaszarek ogrodowych.

 

SIEDZIBA ZAZ Nr 1

ul. Armii Krajowej 3

38-400 Krosno

Kontakt telefoniczny
506 316 022

 

Dowiedz się więcej


 

Dział porządkowy

 Specjalizujemy się przede wszystkim w pracach porządkowych na cmentarzach, porządkowaniu grobów, ulic, dbaniu o miejskie zieleńce, sprzątaniu oraz myciu pomników. Jesteśmy gotowi na realizację zleceń dla Państwa.

 

SIEDZIBA ZAZ Nr 1

ul. Armii Krajowej 3

38-400 Krosno

Kontakt telefoniczny
506 316 022

 

Dowiedz się więcej


 

Pralnia

Oferujemy profesjonalną realizację zleceń w zakresie usług pralniczych dla hoteli, zajazdów, restauracji oraz klientów indywidualnych. Dzięki regularnemu treningowi umiejętności i sprawnej organizacji pracy jesteśmy w stanie wykonywać zlecenia na wysokim poziomie i zawsze na czas.

 

PRALNIA WODNA

Budynek Hotelu Nafta Krosno

38-400 Krosno, ul. Lwowska 21

Kontakt telefoniczny
506 315 867

 

Dowiedz się więcej


 

Rękodzieło

W siedzibie ZAZ nr 1 osoby z niepełnosprawnością produkują elementy rękodzieła artystycznego: kartki okolicznościowe, skrzaty, upominki na różne okazje, świece, dekoracje, wianki a także maseczki wielokrotnego użytku i wiele wiele innych.

 

Rękodzieło można nabyć w:

Cukierni "na polance"

oraz w siedzibie ZAZ nr 1

Kontakt telefoniczny
506 316 022

 

Dowiedz się więcej


 

Co u nas słychać?

  • Zapraszamy do składania zamówień na pączki 2024-02-02

    Już wkrótce TŁUSTY CZWARTEK. Zapraszay do składania zamówień na prawdziwie smaczne MOCNO NADZIANE PĄCZKI. Czytaj więcej...

  • ZAZ w Nowym Roku! 2024-01-21

    A co u Nas słychać? Oj końcówka grudnia była intensywna! Początkiem grudnia odbyło się w ZAZ spotkanie Wigilijne gdzie cudownie spędziliśmy wspólnie czas! W grudniu też uczestniczyliśmy we wspaniałym 20-leciu Zakład Aktywności Zawodowej PSONI Rymanów-Zdrój - było pięknie, jeszcze raz składamy serdeczne gratulacje i... Czytaj więcej...

Szanowni Państwo!

 

Przed nami okres składania rozliczeń podatkowych za rok 2023. Zwracamy się do Państwa z gorącą prośbą o przekazanie 1,5 % podatku dla Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Krośnie, a także o włączenie się do akcji pozyskiwania 1,5 % poprzez zachęcenie jak największej liczby osób do wsparcia naszej działalności.

Szczegóły dotyczące prowadzonej Kampanii przygotowaliśmy dla Państwa na stronie interentowej › psonikrosno.org.pl

 

Kampnania 1,5% podatku dla PSONI Koło w Krośnie